17. ročník benefičního festivalu hudby a divadla na hradě Pecka

PECKA 2019

pátek 28. června 2019

18:30 - Vyhoukaná sowa - bigbeat (hradec králové)
19:30 - Les gars d'en bas - musique de rue (rennes FR + praha)
21:00 - Big Boy Band - outlaw country (pilsen)
22:30 - Budoár staré dámy - alternative rock (brno)
00:00 - Šoulet - polka-punk (praha)<

sobota 29. června 2019

10:00 - Dlouhý, široký a bystrozraký - loutková pohádka hraná dřevenými totemovými loutkami
11:00 - La Škola - hudební dílna pro děti s vystoupením
12:30 - Prodejna příběhu - zaplať a uvidíš
13:00 - PIJ band - old style jazz (jičín)
15:00 - Pouťoviny - René Vitvar - legendy o vzniku hradu Pecka
16:30 - Žamboši - acustic-folk-rock-progresive (vsetín)
18:00 - Becoming birds - elektro
18:30 - Peckórum - peckovský sbor
19:30 - ZVA 12-28 band - blues (zvolen SK)
21:00 - Tornado Lue - alternative indie (bratislava SK)
22:30 - Allskapone´s - ska (karviná)
24:00 - Mr. Moos - elektro swing (hradec kralové)neděle 30. června 2019

13:30 - průvodem z hradu Pecka na místní hřbitov
14:00 - slavnostní rozeznění nového zvonu v kapličce na peckovském hřbitově. Zvon jsme pořídili z výtěžku festivalu Pecka 2018. Děkujeme.

Malá ochutnávka toho, kdo všechno bude na festivalu k vidění a slyšení:Časy v programu jsou orientační a úplně se na ně spolehnout nedá.

Doprovodný program bude bohatý ;)

Těšíme se na viděnou.

Důležité informace

Vstupné:

Dospělí: pátek - 200 Kč, sobota - 300 Kč, oba dny 400 Kč

Děti: 0-6 let - Zdarma, 7-15 - podle věku (1 Kč za jeden rok), 16-18 - 50 Kč

Pamatujte, že vstupné platíte s úsměvem a rádi, nesmlouváte o nižší, naopak se nestydíte dát i nějakou tu dyškréci, a to kvůli tomu, že z peněz ze vstupného my platíme vaše oblíbené muzikanty, divadelníky, zvukaře Václava,... a z toho, co nám zbyde, podpoříme Vámi vybraný charitativní projekt.

Cíl benefice

Zatím jsme nerozhodli o tom, kam v letošním roce nasměřujeme výtěžek festivalu. Tohle rozhodnutí necháme na Vás, na účastnících festivalu. V jeho průběhu budete mít možnost vybírat z několika projektů, které se nám pořadatelům zalíbily. Ten z projektů, který od Vás dostane největší počet hlasů, získá i finanční podporu z letošního festivalu. O konkrétních projektech se dozvíte přímo na Pecce. ;)

Ubytování

Ubytovat se ve stanovém městečku budete opět moci v těsné blízkosti hradu. Ubytování je zdarma, za stan ani za osobu tudíž nic neplatíte. Ve stanovém městečku bude mobilní hajzlík (Nechoďte proto zbytečně srát do přilehlého parku!) i tekoucí voda. Ubytovat se můžete také v kempu peckovského koupaliště. Ti, co si potrpí na luxus a pohodlí, pak můžou složit hlavu v Hotelu Roubal nebo v Hotelu Koruna na náměstí.

Jídlo a pití

KUMRAUS! KUMRAUS! KUMRAUS! Opět silnější peckovská jedenáctka jako výhradní pivo peckovského festivalu. Více o pivu na oficiálních stránkách piva Tradičně pro Vás nachystáme dobroty ve stánku s občerstvením. Chybět nebude vyhlášený VegeGuláš, hermelín z grilu i nakládaný, utopenci, klobásy, vepřové a kuřecí steaky, chleby s výtečnou pomázánkou, topinky, tortilly a kdoví co ještě. Samozřejmě bude k mání skvělé víno od Ondry Kuříka, zdravé limonády a mošty, peckovská voda, čaje z čajovny, káva z kavárny, domácí medovina a taky něco ostřejšího ;) Opět budeme používat ekologicky šetrné nádobí. A tradicí už jsou vratné omyvatelné kelímky s nápisem "Život je Pecka..."

Bezpečnost na festivalu

Mějte na mysli, že během festivalu se budete pohybovat v prostorách historické památky hradu Pecka. Chovejte se proto tak, aby stejně jako vy, si ji mohli prohlédnout i ti, kteří přijedou na Pecku po Vás. Nelezte po hradbách, nejsme horolezecký oddíl a patent na to, že nespadnete, nemáte nikdo. Psi i děti jsou na festivalu vítáni, nicméně je potřeba je mít pod dohledem a uklízet po nich. K sobě i ostatním se chovejte tak, abyste předcházeli všemožným problémům, konfliktům a potížím. Jsme festival bez ochranky, bez nepříjemných hlídačů. Děkujeme Vám za to, že i vy nám pomůžete uchovat příjemnou atmosféru festivalu. Nepokradeš!

Dávejte si pozor na osobní věci - nemůžeme ručit za jejich případné odcizení, byla by škoda nechat si znepříjemnit festival něčím podobným.

Doprava

Vlakem, na kole, lodí, na koni, pěšky, autem, autobusem, na voze,...
Všechny cesty vedou na Pecku.

Hrad Pecka je vzdálený 8 km od Nové Paky (okr. Jičín). Na Pecku jezdí ve všední dny skoro každou hodinu autobus z Nové Paky. Přijet se dá i ze směru od Dvora Králové, kam se zase pohodlně dostanete vlakem.
Pro turistické fajnšmerky doporučujeme příjezd vlakem do Borovničky a odtud po zelené turistické značce po svých na Pecku. Projdete okolo Červeného kříže, který uprostřed lesa stojí v místech, kde Švédové za třicetileté války vypálili vesnici.
Rozhodnete-li se přijet autem, zaparkovat můžete na parkovišti u silnice směrem z Pecky na Dvůr Králové. Vjezd k hradu je povolen pouze organizátorům a účinkujícím. Prosím respektujte to. Věřte, že hledat nezodpovědné řidiče a prosit je o přeparkování je pěkná otrava. I my si chceme festival užít.

Video z ročníku 2015

Kontakt

Spolek Bezdružic, z.s.
Pecka 301
507 82 Pecka
IČO: 266 43 405

bezdruzic@email.cz

Honza Murdych
tel.: 776 241 870

Michal Kos
tel.: 736 638 039