20. ročník benefičního festivalu hudby a divadla na hradě Pecka

PECKA 2022

pátek 24. června 2022 - od 19.00 hodin

sobota 25. června 2022 - od 10.30 hodin

Těšíme se na viděnou.

Důležité informace

Děkujeme za podporu:

Vstupné:

Dospělí: Pátek - 200 Kč, Sobota - 300 Kč, oba dny 450,-

Děti: 0-15 let - Zdarma, Senioři - Zdarma.

Pamatujte, že vstupné platíte s úsměvem a rádi, nesmlouváte o nižší, naopak se nestydíte dát i nějakou tu dyškréci, a to kvůli tomu, že z peněz ze vstupného my platíme vaše oblíbené muzikanty, divadelníky, zvukaře Václava,... a z toho, co nám zbyde, podpoříme Vámi vybraný charitativní projekt.

Ubytování

Ubytovat se ve stanovém městečku budete opět moci v těsné blízkosti hradu. Ubytování je zdarma, za stan ani za osobu tudíž nic neplatíte. Ve stanovém městečku bude mobilní hajzlík (Nechoďte proto zbytečně srát do přilehlého parku!) i tekoucí voda. Ubytovat se můžete také v kempu peckovského koupaliště nebo v rekreačním areálu Pecka

Jídlo a pití

KUMRAUS! KUMRAUS! KUMRAUS! Opět silnější peckovská jedenáctka jako výhradní pivo peckovského festivalu. Více o pivu na oficiálních stránkách piva Tradičně pro Vás nachystáme dobroty ve stánku s občerstvením. Chybět nebude vyhlášený VegeGuláš, hermelín z grilu i nakládaný, utopenci, klobásy, vepřové a kuřecí steaky, chleby s výtečnou pomázánkou, topinky, tortilly a kdoví co ještě. Samozřejmě bude k mání skvělé víno od Ondry Kuříka, zdravé limonády a mošty, peckovská voda, čaje z čajovny, káva z kavárny, domácí medovina a taky něco ostřejšího ;) Opět budeme používat ekologicky šetrné nádobí. A tradicí už jsou vratné omyvatelné kelímky s nápisem "Život je Pecka..."

Bezpečnost na festivalu

Mějte na mysli, že během festivalu se budete pohybovat v prostorách historické památky hradu Pecka. Chovejte se proto tak, aby stejně jako vy, si ji mohli prohlédnout i ti, kteří přijedou na Pecku po Vás. Nelezte po hradbách, nejsme horolezecký oddíl a patent na to, že nespadnete, nemáte nikdo. Psi i děti jsou na festivalu vítáni, nicméně je potřeba je mít pod dohledem a uklízet po nich. K sobě i ostatním se chovejte tak, abyste předcházeli všemožným problémům, konfliktům a potížím. Jsme festival bez ochranky, bez nepříjemných hlídačů. Děkujeme Vám za to, že i vy nám pomůžete uchovat příjemnou atmosféru festivalu. Nepokradeš!

Dávejte si pozor na osobní věci - nemůžeme ručit za jejich případné odcizení, byla by škoda nechat si znepříjemnit festival něčím podobným.

Doprava

Vlakem, na kole, lodí, na koni, pěšky, autem, autobusem, na voze,...
Všechny cesty vedou na Pecku.

Hrad Pecka je vzdálený 8 km od Nové Paky (okr. Jičín). Na Pecku jezdí ve všední dny skoro každou hodinu autobus z Nové Paky. Přijet se dá i ze směru od Dvora Králové, kam se zase pohodlně dostanete vlakem.
Pro turistické fajnšmerky doporučujeme příjezd vlakem do Borovničky a odtud po zelené turistické značce po svých na Pecku. Projdete okolo Červeného kříže, který uprostřed lesa stojí v místech, kde Švédové za třicetileté války vypálili vesnici.
Rozhodnete-li se přijet autem, zaparkovat můžete na parkovišti u silnice směrem z Pecky na Dvůr Králové. Vjezd k hradu je povolen pouze organizátorům a účinkujícím. Prosím respektujte to. Věřte, že hledat nezodpovědné řidiče a prosit je o přeparkování je pěkná otrava. I my si chceme festival užít.

Video z ročníku 2015

Kontakt

Spolek Bezdružic, z.s.
Pecka 301
507 82 Pecka
IČO: 266 43 405

bezdruzic@email.cz

Honza Murdych
tel.: 776 241 870

Michal Kos
tel.: 736 638 039